Viskas apie pedikiūrą

Galbūt jūs kiekvieną mielą dieną mėgaujatės kas keletą savaičių atnaujinamu pedikiūriu ir manote, kad tai yra būtina kiekvienai moteriai. O galbūt jūs esate iš tų, kurios niekada neleistų prisiliesti prie savo pėdų ar kojos pirštų. Bet kuriuo atveju jums bus įdomu sužinoti, kas iš tikrųjų yra tas pedikiūras.

Šiandien galime sugalvoti daugybę priežasčių, kodėl turėtume pasidaryti pedikiūrą: dėl grožio, dėl sveikų pėdų, dėl atsipalaidavimo, dėl savo išlepimo ir pan. Tačiau vien dėl to, kad mūsų pėdos mus visur nešioja, turime jomis ypač atidžiai rūpintis. Reguliarus pedikiūras yra puiki proga pašalinti negyvos odos ląsteles ir kojų nuospaudas. Be to, nulakuoti nagučiai nėra vien tik  dėl grožio, pirmiausia ir svarbiausia yra pėdų sveikata: pedikiūras apsaugo nagą nuo išorinių pažeidimų, neleidžia nagučiui įaugti į odą. Šiandien grožio salonuose yra siūloma ir papildoma refloksologijos paslauga: ypatingas pėdų masažas, kuris sumažina tempimą ir skausmus probleminėse vietose.

Taip pat yra daugybė pedikiūro rūšių. Vienus iš jų galite pasidaryti pati, o dėl kitų reiktų kreiptis į artimiausią grožio saloną. Standartinis pedikiūras prasideda  šilta pėdų vonele, po kurios pašalinamos negyvos odos ląstelės. Kai kojos pamirkomos vandenyje, suminkštėja nagų odelės, todėl jas labai lengva nustumti su specialiomis apelsinmedžio lazdelėmis. Tada kojų pirštų nagučiams žirklutėmis ir dilde suteikiama norima forma, pėda patepama drėkinamuoju losjonu. Galiausiai, nagutis nulakuojamas pasirinkta spalva.

Šiek tiek kitoks yra parafino pedikiūras, į kurį įtraukiami visi standariniai žingsneliai plius karšto parafino vonelė. Panardinama visa pėda, kad būtų kuo giliau sudrėkinta ne tik oda, bet ir nagučiai.  Parafinas yra gaminamas iš naftos ir gerai žinomas dėl savo  gydomųjų savybių bei skausmo malšinimo. Parafino pedikiūras dažniausiai užbaigiamas prancūziškai: piršto galiukas nulakuojamas baltai, o likęs nagutis padengiamas vienspalviu šviesiu nagų laku. Gelinis pedikiūras – kai nulakuoti kojų pirštai padengiami skaidriu geliniu nagų laku, kuris apsaugo nagų laką nuo lūžinėjimo ir trupėjimo.

 

 

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.