Tobuli nagučiai: ką daryti, o ko ne?
Jums tikrai svarbu, kaip atrodo jūsų nagučiai? Šis straipsnelis kaip tik jums. Apie tai, kaip tobulą nagų grožį puoselėti kasdien.
Pirmiausia, ką reikia atlikti, tai atidžiai įsižiūrėti į savo nagučius. Ar jie stiprūs ir sveiki? O gal aiškiai matomi įtrūkimai, suskilinėjimai, nagutis pakeitęs spalvą? Tam, kad išvengtumėte visų prieš tai išvardintų nesklandumų, nagučius reikia atitinkamai prižiūrėti. Tegu jūsų nagučiai nestokoja jūsų dėmesio ir jie visada atrodys tobulai!
Rankų nagučiai: kas yra normalu, o kas ne?
Tikriausiai jau visos žinote, kad nagai sudaryti iš baltymo, pavadinimu keratinas. Po nago odele susiformuoja minkštas nagutis, kuris augdamas sukietėja ir stumia jau susidariusias ląsteles į priekį. Taip auga nagučiai . Sveiki nagai yra glotnūs, be jokių griovelių ar įdubimų,vientisos rožinės spalvos. Kartais dėl traumos ar tam tikrų vitaminų stokos atsiranda baltos horizontalios arba vertikalios dėmelės. Bet kuriuo atveju, nagutis visada auga ir atsinaujina. Svarbu laiku pastebėti nesklandumus ir nedelsiant juos pašalinti.
Tačiau ne visada nagučiai yra sveiki ir tobulai atrodantys. Jei pastebėsite toliau išvardintus požymius, rimtai susirūpinkite savo nagų būkle:
- nagas pakeitė spalvą: labai blogai jei visas nagutis patamsėjo ir nebėra rožinis, arba atsirado juodų dėmelių po nagu;
- pasikeičia nago paviršius: jis tampa gruoblėtas ir nelygus;
- nagutis pasidaro perdėtai lankstus ir plonytis;
- nagas atsiskiria nuo aplink jį esančios odos;
- apynagių odelės pradeda kraujuoti;
- nagų odelės patinsta, parausta, ima nemaloniai skaudėti.
Tokiais atvejais būtina pasitarti su gydytoju dermatologu!
Rankų nagų priežiūra: ką daryti, o ko ne?
Tam, kad nagai atrodytų tobulai, reikia atlikti šiuos veiksmus:
- Nagučius nuolatos tepkite drėkinamuoju kremu, bei apsaugokite nuo nešvarumų. Saugokitės įvairių bakterijų ar grybelių, kurie gali sugadinti nagutį, nes užsikrėtus tam tikromis nagų ligomis, žymės liks visam gyvenimui. Kai plaunate indus būtinai mūvėkite gumines pirštines, taip pat kai valote namus įvairiausiomis cheminėmis priemonėmis. Patariama vengti ilgų mirkimų vonioje, nes nagučiams tai nėra labai gerai.
- Reguliariai trumpinkite ir dildžiuokite nagus. Įrankiai visada turi būti aštrūs, nes priešingu atveju nagutis yra pažeidžiamas. Geriausia nagus karpyti tada, kai esate tik ką išsimaudžiusi, tada jie būna minkšti, lankstūs. Po nagų karpymo visada naudokite maitinamąjį kremą, švelniai pamasažuokite nagų odeles, kad pagerėtų kraujo apytaka.
Ko daryti nevertėtų:
- Nenaudokite nagų kaip šveitimo, lupimo, atidarymo įrankių. Tai pažeidžia nagą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.
- Nekramtykite nagų ir odelių, esančių apie jas. Taip bus pažeidžiamas nago guolis. Net į menkausią įdrėskimą gali patekti pavojinga bakterija, kuri sukels labai daug problemų.
- Visada pašalinkite įplyšusį nagą. Jei nenorite jo nukirpti, priklijuokite klijais, tačiau jokiu būdu nepalikite jo kaboti, nes nerūpestingai užkliuvusi galite rimtai susižeisti.
- Į nago negalavimus nekreipti dėmesio griežtai draudžiama. Net jei problema vos matoma, visada patariame pasitarti su gydytoju ar bent jau nagų specialiste.
***
Naujausi įrašai
- Kas naujo 2022 nagų pasaulyje?
- 2020 metų vasaros nagų puošmenos
- Artėjančioms šventėms – tamsoje švytintys nagai!
- Šventinis rudeninis manikiūras
- Nagų lako atspalvių tendencijos 2017 metų rudeniui
- Netikėtos nagų dekoravimo idėjos: vielutės ir akmenukai
- Kaip papuošti nagus vestuvėms
- Kaip prižiūrėti nagus žiemą
- Įmantrūs nagučių dizainai Niujorko madų savaitėje
- 2016 metų rudens nagučių mados