Pedikiūro rūšys
Šiandieną galime rinktis iš begalės naudingų grožio procedūrų, kuriuos siūlo kiekvienas SPA salonas. Vertėtų pasidomėti, kokias paslaugas galime pasirinkti. Šį kartą kalbėsime apie pedikiūro tipus ir atskleisime keletą įdomių faktų apie kiekvieną jų.
Klasikinis pedikiūras
Pirmiausia kojos mirkomos vonelėje, pripildytoje šilto vandens, kuris dažniausiai dar papildomas ištirpinta negyvosios jūros druska. Vėliau specialiais peiliukais ir dildėmis pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis, bei negyvos odos ląstelės. Trečias žingsnelis – pašalinamos nagų odelės, koreguojama nagų forma. Dažniausiai moterys gražindamosis atsipalaiduoja, tačiau mes patariame atkreipti dėmesį į tai, ar ši procedūra yra atliekama saugiai. Pirmiausia, įsitikinkite, kad visi įrankiai yra tinkamai sterilizuoti. Meistras arba manikiūrininkė turi išpakuoti naujus vienkartinius peiliukus, o daugkartinio naudojimo įrankius nuvalyti dezinfekciniu skysčiu prieš kliento akis.
Europietiškas pedikiūras
Pirmiausia kojos yra dezinfekuojamos specialiu skysčiu, po to tam tikru elektriniu aparatu su šlifuojančiomis galvutėmis pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis bei negyvos odos ląstelės. Kartais moterys įpratusios šį pedikiūrą vadinti tiesiog „aparatiniu”. Šios rūšies pedikiūras tinkamas tiems žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu (klasikinis pedikiūras jiems nerekomenduojamas). Europietiškąjį pedikiūrą patariama atlikti keletą kartų per mėnesį. Pedikiūro specialistai teigia, kad būtų naudinga kas keturias savaites grįžti ir prie klasikinio pedikiūro.
Kombinuotas pedikiūras
Ši pedikiūro rūšis yra klasikinio ir europietiškojo pedikiūro junginys. Pirmiausia kojos mirkinamos vonelėje su šiltu vandeniu, o vėliau kulnai apdorojami peiliuku ir galiausiai oda šlifuojama elektriniu aparatu. Įprasta tvarka sutvarkomi nagai bei odelės, esančios apie juos. Procedūros pabaigoje pėdos tepamos drėkinamuoju kremu.
SPA pedikiūras
Apie SPA pedikiūrą jau kalbėjome. Jis atliekamas po pagrindinio (t.y. klasikinio, aparatinio ar kombinuoto) pedikiūro. Kojos tepamos pilingu, atpalaiduojančiu kremu, pėdos įtrinamos aromatiniais aliejais (jie gali būti įlašinami ir į vonelę). Kartais atliekamas taškinis pėdų masažas. Vėliau prasideda pati maloniausia dalis – parafino terapija. Pėdos patalpinamos į šiltą parafiną, vėliau uždedamos frotinės kojinės (arba rankšluoščiai), paliekame 10-15 minučių, kad įsigertų. Prėjus tinkamam laiko tarpui, galite džiaugtis itin švelniomis ir glotniomis pėdomis.
Ką galima atlikti namuose
Jei norite „palaikyti formą” ir namuose, galime duoti keletą patarimų. Pirmiausia pėdas mirkykite vonelėje su jūros druska,o kartą per 3-4 savaites, po šio žingsnelio į pagalbą pasitelkite pemzą ir ja nušveiskite sukietėjusią odą. Itin atidžiai apkirpkite nagus ir pėdas patepkite drėkinančiu kremu. Į vonelę su vandeniu arba į temapą kremą galima įlašinti keletą lašų eterinio aliejaus.
To daryti nepatariame
Geriau nebandykite namuose savarankiškai atlikti klasikinio pedikiūro, ypač pačios stengitės pačios nesinaudoti peiliukas. Pėdoje sutelkta labai daug kraujagyslių, netyčia įsipjovus gali prasidėti kraujavimas, besitęsiantis net iki dviejų dienų. Tokios žaizdos labai sunkiai gyja. Kerpant nagus, nenukirpkite jų kampučių – neteisingai apkirptas nagas pradeda įauginėti.
Naujausi įrašai
- Kas naujo 2022 nagų pasaulyje?
- 2020 metų vasaros nagų puošmenos
- Artėjančioms šventėms – tamsoje švytintys nagai!
- Šventinis rudeninis manikiūras
- Nagų lako atspalvių tendencijos 2017 metų rudeniui
- Netikėtos nagų dekoravimo idėjos: vielutės ir akmenukai
- Kaip papuošti nagus vestuvėms
- Kaip prižiūrėti nagus žiemą
- Įmantrūs nagučių dizainai Niujorko madų savaitėje
- 2016 metų rudens nagučių mados