Patarimai apie nagų laką ir lakavimą

Kai tik išgirstame žodį „nagų” taip ir norisi pridėti „lakas”. Šie maži spalvoti buteliukai tapo vienu dažniausiai sutinkamų 20 amžiaus simbolių. Mokslininkai paskaičiavo ir padarė išvadą: daugiau kaip pusė Pasaulio moterų nagus lakuoja nors kartą per mėnesį ar net dažniau.

Istorijos trupinėliai

Spalvotas nagų lakas buvo išrastas apie 1920 metus. Jį išleido kosmetikos firma  Revlon. Nors cheminė sudėtis per ilgą laiką keitėsi dar ne kartą, pagrindinė formulė išliko ta pati. Tačiau būtina žinoti, kad kai kurie nagų lako sudamieji elementai nėra labai palankūs mūsų sveikatai. Vieni jų gali sukelti vėžinius susirgimus ir kitus negalavimus, nepatartina ilgai būti patalpoje, kurioje stiprus acetono kvapas.  Sunku patikėti, tačiau tiesa yra ta, kad nagų lako cheminė formulė yra labai panaši į automobilinių dažų formulę. Taip pat šis puošybos elementas nėra labai draugiškas aplinkai. Tačiau net ir tai nesustabdo galingos nagų lako industrijos. Dėl to yra kalta didžiulė paklausa. Praktiškai, nagų lako pagaminti vien tik iš natūralių ingridientų, yra neįmanoma. Todėl, naudojant cheminius elementus, gaunama kaina, kuri yra prieinama eiliniam vartotojui.

Nagų lako rūšių taip pat esti įvairių. Vieni nagų lako gamintojai siūlo net per 100 skirtingų atspalvių! Yra vien tik skaidrūs (permatomi) nagų lakai, kurie nagučiui suteikia tik spindesį ir žvilgesį, taip pat apsaugo nagutį nuo aplinkos poveikio. Tačiau visai nesvarbu, kurį atspalvį pasirinkote. Nagų lakavimo technika išlieka ta pati.

O dabar pereikime prie įdomesnių faktų ir patarimų, kaip elgtis su nagų laku

  • Tam, kad nagų lakas išliktų kuo ilgiau nesukietėjęs, laikykite jį šaldytuve. Taip pat buteliuką stenkitės visada uždaryti ir nepalikti atviro, nes tai ne tik jį džiovina, bet tokiu būdu yra skleidžiamas nemalonus ir sveikatai kenksmingas kvapas.
  • Jei nagų lako kvapas jus erzina, patariame manikiūro procedūras atlikti balkone ar terasoje. Kai esate lauke, nagų lako kvapas nėra toks stiprus. Bet kokiu atveju, po šių grožio procedūrų, visada tinkamai išvėdinkite patalpas.
  • Net patyrę manikiūristai netyčia užlašina nagų lako ant buteliuko ar net stalo. Tačiau jei ši nelaimė ištiko tave, kuo skubiau ją pašalinkite. Nes tada, kai nagų lakas išdžius, to padaryti jau nebegalėsite. Jei nepašalinsite nagų lako pertekliaus nuo buteliuko, sekančio lakavimo metu turėsite problemų, norėdamos jį atidaryti.
  • Profesionalus manikūras susidaro iš trijų pagrindinių žingsnių: nagų lako pagrindas, du sluoksniai pasirinkto nagų lako ir skaidrus nagų lakas pabaigai (tai vienintelė ir nekeičiama manikiūro paslaptis). Kiekvienas sluoksnis turi būti plonytis ir nagą padengti reiktėtų ne daugiau kaip per tris brūkštelėjimus. Viršutinį nagų lako sluoksnį galite atnaujinti kasdien (jei spalvotas nagų lakas dar nenutrupėjo ir nenusilupo), tokiu būdu jūsų manikiūras laikys ilgiau.
  • Kai lakuojate nagus, prisiminkite, kad tai ne tas pats, kas sienų dažymas. Jei patepsite nagų laką per storu sluoksniu, jis labai ilgai džius, jums pritrūks kantrybės. Be to, storas nagų lako sluoksnis laikosi neilgai, greitai nutrupa, netolygiai padengia nagutį.
  • Jei norite, kad nagų lakas nenutrupėtų, geriausia būtų naudoti „įvilkimo” metodą. Skaidriu viršutiniu nagų lako sluoksniu patepkite šiek tiek po nagučiu ir patepkite aplink esančias nagų odeles.
  • Jokiu būdu nenaudokite seno nagų lako. Nagų lako „galiojimo laikas” – ne ilgiau kaip du metai. Jei rasite užsilikusį nagų laką, geriau jį bus tiesiog išmesti.
  • Nulakuoti nagai prisibijo vandens. Jei jums reikia plauti indus ar atlikti kokį kitą „šlapią” darbą, geriau užsidėkite gumines pirštines.
  • Daugelis nagų lakų yra degūs, todėl niekada jų nepalikite prie (arba ant) tokių daiktų kaip mikrobangė, viryklė ir pan.
  • Jei jums pabodo tradicinis (t.y. vienspalvis) manikiūras, pasidomėkite nagų daile. Ši meno rūšis ant nagučių įpina dvi ar net daugiau nagų lako spalvų tam tikra forma (dryželiais, linijomis ir pan.) ar piešiamos tam tikros figūrėlės.  Žinoma, jei jūs dirbate banke, o jūsų nagai išmarginti širdelėmis, vargu, ar tai bus tinkama, tačiau bet kuriuo kitu atveju, spalvinga nagų dailė ant nagučių nuteikia gerai dienai.

***

Padangos

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.