Naudinga žinoti: nagų odelės

Gerai įsižiūrėkite į savo rankų pirštų nagus. Gali būti, kad jie yra ilgi, dailiai nulakuoti bei turi gerai parinktą formą. Gali būti, kad jie yra nutrupėję, nelakuoti ir atrodo lyg po keletos valandų sunkaus darbo sode.

O dabar nagučius apžiūrėkite dar įdėmiau, atkreipkite dėmesį į nagų odeles. Jūs turėtumėte pastebėti baltą pusmėnulį. Dar kartą įdėmiai apžiūrėkite nago pradžią, tą vietą, kur ribojasi nagutis ir oda. Šioje vietoje nagas tarsi pritvirtinamas prie piršto, kad nenukristų. Tikriausiai jau ne kartą iškilo klausimas, kokia šių dalių funkcija ar kam ji reikalinga. Jei jūs nagučius prižiūrite tinkamai, tuomet nago odelės atrodys kuo puikiausiai: nustumtos ar nukarpytos – jų beveik nė nesimato. Jeigu jomis nesirūpinsite, jos bus suskilinėjusios, įtrūkinėjusios, gali net pradėti kraujuoti. Būtina jas tinkamai prižiūrėti.

Odelės yra atsakingos už sveiką nagutį. Jos nago pagrindą apsaugo nuo aplinkos poveikio, suteikia gailimybę saugiai susidaryti naujoms nago ląstelėms, kad jis augtų sveikas ir gražus. Jūs kuo puikiausiai žinote, kad nagai auga kiekvieną akimirką. Jie sudaryti ir kietojo baltymo, kuris vadinasi keratinas. O patys nagai atlieka apsauginę pirštų galiukų funkciją. Nago odelės leidžia naujai susidariusioms keratino ląstelėms tinkamai prisitvirtinti prie jau augančio nago. Kuo senesnis nagas, tuo jis darosi kietesnis.

Prižiūrėti nagų odeles svarbu dar ir dėl to, kad tai patį nagą padaro daug stipresniu ir sveikesniu. Žinoma, jei jomis nesirūpinsite,  turėsite nemažai problemų, pradedant odelių skilinėjimu, baigiant įvairiausiomis infekcijomis. Būtinai skirkite laiko nagų odelių priežiūrai. Kuo daugiau stenkitės domėtis įvairiausia produkcija, skirta nagų ir odelių priežiūrai, nepagailėkite investuoti laiko bei pinigų. Jei pažeiste odeles, pažeisite ir patį nagutį.

***

https://www.kapu.lt/paminklu-gamyba

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.