Nagų kramtymas. Priežastys ir gydymo būdai.

 

Nagu-kramtymas

Nors tai nėra tema apie nagų madas, puošybą ir kitus mielus bei malonius dalykus, bet ji svarbi ir būtina.

Nagų kramtymas – neestetiškas, bet  įprotis, kurio sunku atsikratyti. Toliau yra pateikta informacija ir patarimai kaip galima atsikratyti šio žalingo įpročio.

Vyrai kramto nagus dažniau, nei moterys. Ir tai aiškiai matosi jiems būnant paaugliais. Kramtyti nagus paprastai  pradeda  įprasti jau vaikystėje. Kai kurie gali nustoti kramtyti nagus tada, kai subręsta. Kitiems šis įprotis užsitęsia ir gali būti labai erzinantis, nors jiems patiems “ne toks pastebimas”.

Žmonės kramto nagus tada, jiems nuobodu, kai jie jaučiasi vieniši, arba tiesiog kramto ir apie tai net nesusimąstydami. Nukramtyti nagai ne tik praranda gražią išvaizdą –  ranka pasidaro paraudusi ir jautri. Labai svarbu žinoti, kad nagų kramtymas yra nehigieniškas dalykas, bakterijos gali patekti į burną ir atvirkščiai ant nagų. Tai gali sukelti odos ligas, dantų infekcijas, skrandžio problemas ir net pažeisti dantis, juos įskelti. Taigi šis žalingas įprotis dar ir gali pakenkti jūsų sveikatai.

Norintiems ir bandantiems atsikratyti šio šio įpročio yra daug sprendimo būdų. Tokiems žmonėms reikia naudoti rankų kremus, kurie yra ypač kartaus skonio. Jei jis norės kramtyti nagus – bjaurus rankos skonis padės atsisakyti šios minties. Taip pamažu išsivystis sąlyginis refleksas, kuris atpratins nuo nagų kramtymo. Taip pat yra sukurtos apsaugos žmonėms, kurie kramto nagus.

Žmogus, kuris kramto nagus, gali pasidaryti profesionalų manikiūrą, kad pamatytų kokie gali būti gražūs jo nagai. Išleisti pinigai ir graži išvaizda turėtų padėti atsikratyti minties kramtyti nagus. Nuolat daromas manikiūras, už kurį buvo sumokėti pinigai yra labai geras būdas atsikratyti blogo įpročio.

Kiti, nagus kramtantys žmonės, bando nuolat užimti savo burną. Pavyzdžiui, jie nuolat valgo saldainius ar kramto gumą. Šio gydymo geras bruožas – gaivus burnos kvapas. Blogas bruožas – antsvoris. Šalia savęs pasistenkite visada turėti gumos. Laikykite ją jums prieinamoje vietoje: kišenėje, ant stalo, automobilyje, rankinėje, piniginėje.

Galima net pabandyti hipnozę arba trumpalaikę elgesio keitimo terapiją, siekiant padėti atsikratyti įpročio nagų kramtymo. Tai gali būti brangus būdas, bet hipnozės pradmenis galima atsisiųsti audio ir video formatu iš interneto arba kreiptis į hipnozės terapeutą. Elgesio keitimo terapija yra pagrysta iš anksto apgalvotų kasdienių ypročių keitimu, arba į kasdienos elgseną įtraukiant papildomos veiklos rankoms. Tai galėtų būti mezgimas, valgio ruoša, žaidimas su vaikaisir pan. Tai derinant su kartaus skonio rankų kremais, skirtais nagų kramtukams, poveikis gali būti pagreitintas.

Nors dauguma žmonių, kurie pradėjo kramtyti nagus vaikystėje išauga iš šio įpročio, dalis žmonių tebekramto nagus ir suaugę. Tai gali trukti net dešimtmečius, kol žmogus supras visas blogas pasekmes ir ims bandyti atsikratyti blogo įpročio. Laimei, yra keletas skirtingų alternatyvų gydyti šią problemą, kai kurios labai paprastos, kitos šiek tiek brangesnės, trečios reikalauja daugiau valios pastangų.Taip pat veiksmingas savęs motyvavimas, pvz.: jeigu nebekramtysiu nagų, nusipirksiu trokštamą laikrodį.

Priklausomai nuo to, koks senas šis jūsų įprotis, kokie jūsų charakterio bruožai, – tinkamai pasirinkta šio įpročio metimo alternatyva padės jums pasirinkti tinkamą gydymo būdą.

Svarbu žinoti, kad kiekvienas gali nustoti kramtyti ir turėti gražius nagus, tam reikia tik pasiryžimo ir trupučio pastangų.

***

Baldų pervežimas Klaipėdoje

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.