Nagų dailės priemonės: „dotsas“

„Dotsas“ (angl. dotting tool) arba marginimui skirtas įrankis – tai vienas iš pagrindinių daikčiukų, be kurio vargiai išsiverstų nagų dailės specialistai. Su juo galima išpiešti ornamentus, sudėti įvairiaspalvius taškus ir atlikti daug daug kitų papuošimų nagams.


Kaip atrodo „dotsas“? Tai metalinis strypelis su mediniu arba akriliniu koteliu, abiejuose galuose turintis rutuliukus. Šio įrankio galvutės yra skirtingo dydžio, dažniausiai rutuliukų dydis žymimas milimetrais, pavyzdžiui: 1mm, 1,9 mm ir pan. Naudotis „dotsu“ labai paprasta – tai gali tiek žengiantys pirmus žingsnius nagų dailėje, tiek įgudę meistrai.

Nuo ko pradėti?

Nuo įprasto nagų paruošimo ir manikiūro pradžios: pirmiausia nuvalykite seną nagų laką, tada nagučius nudildžiuokite, atstumkite odeles ir patepkite pagrindu. Leiskite nagams šiek tiek  apdžiūti, o tada juos padenkite norimo atspalvio nagų laku. Leiskite jam labai gerai nudžiūti ir tik tada pereikite prie nagų dailės: Ant paletės (jei neturite, galite pasinaudoti kartonu) padėkite šiek tiek dažų – pavyzdžiui, akrilinių arba visiškai paprasto nagų lako. Paimkite „dotsą“, jį šiek tiek panardinkite į dažus, o tada belieka pasikliauti tik savo fantazija.
Pirmiausia patariame išbandyti įvairiausius veiksmus, kad įgustų ranka: įsivaizduokite, kad jūsų rankose pieštukas ar teptukas – pabandykite pravesti liniją(storesnę, plonesnę), padėti tašką ar nupiešti kablelį.
Su „dotsu“ labai patogu sudėti taškiukus – nulakuokite nagą keliomis spalvomis ar nupieškite kelias linijas, o tada lygiagrečiai padekite 5-6 taškus, papildykite šiek tiek blizgučiu ir štai jums visiškai naujas nagų dizainas. Jei „dotsu“ dažus paimsite vieną kartą ir dėsite iš eilės kelius taškiukus, jie bus skirtingo dydžio.

„Dotsas“ namų sąlygomis
O jei neturite galimybės „dotso“ įsigyti, taip pat ne bėda. Galima jį pasigaminti ir namuose. Vadovaukitės tolimesniais nurodymais.

Jums prireiks:
plaukų segtuko;
tiesių smeigtukų su bumbuliuku;
pieštuko (ar kelių) su trintuku.

 

***

Kompiuterių remontas

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.