Kaip rūpintis rankomis ir nagučiais šaltuoju metų laiku?

Artėja ne pats nagučių mėgstamiausias sezonas – žiema. Šaltis, žvarbus vėjas ir šildomos patalpų oras – pikčiausi rankų priešai. Keletas patarimų, kaip rankų odą išlaikyti elastingą ir švelnią, o nagučius – sveikus ir žvilgančius.

Šaltuoju metų laiku rankų ir nagų priežiūrai svarbu turėti bent jau dviejų rūšių kremus: drėkinamąjį ir riebesnį maitinamąjį. Pastaruoju reikėtų pasitepti bent jau du kartus per dieną: prieš einant į lauką ir einant miegoti. Drėkinamąjį kremą geriausia tepti kas kartą, tik nusiplovus rankas. Net jei visą dieną praleidžiate darbe, nepamirškite į rankinę įsimesti ir drėkinamojo kremo ir rankas tepti juo kaskart, kai tik prisiminsite.

Tam, kad kremas turėtų kuo geresnį poveikį, svarbu jį tinkamai įmasažuoti. Tokia mini spa procedūra paskatins kraujo apytaką į pirštų galiukus ir paskatins nagų augimą. Iš pradžių kremą į rankų odą masažuokite nuo pirštų galiukų, plaštakų vidurio link, tada kitos rankos pirštais sukamaisiais judesiais įtrinkite į plaštakos paviršių. Kitos rankos pirštų galais pirmyn ir atgal pamasažuokite tarpupirščius. Švelniai patapšnokite plaštakų paviršių pirštų pagalvėlėmis.

PATARIMAS

Jei šaltu oru neturite po ranka riebaus kremo, galite naudoti augaliniu ar kosmetiniu kūno aliejumi. Palaukite 10 minučių, o likučius nuvalykite servetėle. Tada drąsiai maukitės pirštines. Jūsų nagučiai ir rankos bus apsaugotos.

Sūrios vonelės 

Šiltos vandens vonelės, praturtinos jūros druska, atgaivina ne tik šalčio nugairintą rankų odą, bet ir teigiamai veikia nagučius. Mokslininkai ištyrė, jog tai padeda išvengti nagų sluoksniavimosi ir skilinėjimo. Taip nutinka todėl, kad šaltuoju metų sezonu nagučiai beveik visiškai negauna mineralų. Specialistai pataria šia vonele rankas palepinti du kartus per savaitę ir iškart po jos rankas pamasažuoti įtrinant drėkinamojo kremo su jūros mineralais.

Kaip ruošiama sūri vonelė? Į 37º C temperatūros vandenį įberkite keletą šaukštų Negyvosios jūros druskų, įlašinkite tris lašus jodo, ir išmaišykite. Pamerktas plaštakas laikykite apie 10 minučių.

 

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.