Ką daryti, kad nagai džiugintų

Vonele-nagams

Kaip turėtų atrodyti nagai, kuriais tinkamai rūpinamasi? Kaip pačiai tinkamai juos prižiūrėti? Šiuolaikinės metodikos ir liaudiški receptai – visa tai tau ir tavo nagams!

Vitaminai

Juk būna taip: vienos gali didžiuotis ilgais ir tvirtais nagais jų nestiprindamos jokiomis papildomomis priemonėmis, o kitoms ši puošmena nuolat lūžta, sluoksniuojasi. Ką daryti ir kur ieškoti tokios nelygybės priežasčių?

Atsakymas akivaizdus: šunybes krečia kalcio ir vitamino A trūkumas organizme. Nagams, lygiai taip pat, kaip ir dantims bei plaukams, reikia stipraus vitaminų „palaikymo“. Todėl padovanok savo nagučiams tinkamiausius vitaminų ir mikroelementų kompleksus. Gali vartoti įprastus kasdienius vitaminus, o kalcio ir vitamino A atsargas papildyti pakoregavusi savo valgiaraštį, o gali įsigyti specialiai nagams, odai ir plaukams skirtų maisto papildų. Svarbiausia – apsišarvuok kantrybe. Pavartojusi vitaminų savaitę pagerėjimą vargu ar pajusi. Kalcis ir daugelis vitaminų organizme kaupiasi pamažu, todėl nagai pastebimai sutvirtės tik po ilgesnio laiko.

Vonelė nagams

Keletą kartų per savaitę (o dar geriau – kasdien) gali pasidaryti vonelę rankoms su jūros druska, alyvuogių aliejumi ar citrinos sultimis. Procedūros trukmė – 10-15 minučių.

Puiki nagų tvirtinimo ir balinimo priemonė – citrina. Perpjauk ją per pusę, į minkštimą suleisk nagus (vienos rankos – į vieną puselę, kitos – į kitą), palaikyk 3-5 minutes.

Pašildytas alyvuogių aliejus stimuliuoja nagų augimą. Vos vos pakaitink šaukštą alyvuogių aliejaus ir įtrink juo nagus bei odelę aplink juos, pamasažuok.

Po kiekvienos nagų stiprinimo procedūros rankas ir nagus patepk riebiu maitinamuoju rankų kremu. Jei tavo nagai itin sausi ir nuolat sluoksniuojasi, o rankų oda trūkinėja, kosmetologai rekomenduoja patepti rankas storu kremo sluoksniu, užsimauti pirštines ir palaikyti per naktį.

Manikiūras

Netinkamai atliktas manikiūras užuot puoselėjęs nagus tik dar labiau sustiprins jau esamas problemas ir, žinoma, padovanos naujų bėdų. Todėl prieš jo imdamasi įsidėmėk:

• Manikiūrą atlikti būtina ne rečiau kaip 1 kartą per 2 savaites;

• Nagui forma suteikiama prieš vonelę, kai jis dar visiškai sausas;

• Metalinė dildė labai kenkia nagams, nuo jos jie ima sluoksniuotis. Šiek tiek geresnis variantas – popierinė, o idealu – stiklinė.

• Nagai dildinami viena kryptimi – nuo nago kampo link jo centro, o ne judesiu pirmyn-atgal.

• Nagas bus mažiau žalojamas, jei kutikulą ne kirpsi specialiomis žirklutėmis, o tik nustumsi medine lazdele, prieš tai odeles suminkštinusi specialia priemone.

• Prieš lakuodama nagus būtinai patepk juos apsauginiu lako pagrindo sluoksniu – taip lako pigmentas nepažeis nago plokštelės.

Klastingas grybelis

Daugybė žmonių kasmet užsikrečia nagų grybeliu, pažeidžiančiu tiek rankų, tiek kojų nagus.

Pagrindiniai simptomai, kuriems išryškėjus vertėtų sunerimti, yra šie: pakinta nago spalva, nago plokštelė sustorėja, ji tampa trapi, ima savaime trupėti.

Tai jau gali reikšti nagų grybelį. Deja, savarankiškai išsigydyti šios ligos nepavyks – kai kurie liaudiški metodai kartais tik pristabdo jos eigą, bet ne daugiau. Tiesa, grybelio infekcija gana apgaulinga: ji gali gana ilgai neatskleisti jokių simptomų, o tuo metu grybelis jau dirba savo „juodus darbelius“.

Kaip nuo šios ligos apsisaugoti? Skrupulingai rūpintis higiena, nesinaudoti svetima avalyne (taip, taip, tiek išsinuomavus pačiūžas, tiek boulingo batelius, galima gauti ir šią nemalonią ligą) ar rankšluosčiais, einant į pirtį ir baseiną avėti specialias šlepetes, nusiprausus po dušu visada kruopščiai nusišluostyti pėdas ir tarpupirščius, stebėti savo nagų būklę (kuo anksčiau pastebėsi ligą ir kreipsiesi į specialistą – tuo trumpesnis bus gydymo kursas), rinkis patogią ir kokybišką avalynę, kurioje koja neprakaituoja. Taip pat gali vaistinėje įsigyti specialaus priešgrybelinio nagų lako, kuriuo kartkartėmis pasitepk profilaktiniais sumetimais.

Pabaigos akcentas: kaip geriausi merginų draugai – deimantai, taip geriausios dailių nagučių draugės – guminės pirštinės, kurias privalu užsimauti atliekant daugybę buities darbų. Tai – pati paprasčiausia priemonė ilgam išsaugoti tvirtus nagus ir švelnią rankų odą.

***

Metaliniai stelažai

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.