Ant nagų esančios baltos dėmelės. Ką tai reiškia?

Tikriausiai ne kartą teko pastebėti ant nagų kartais atsirandančių baltų dėmelių. Dažniausiai mes esame linkę į tai nekreipti dėmesio. Tačiau jos yra ne be reikalo, tai gali būti rimto negalavimo priežastis. Tokia nagų būklė gali būti tam tikros grybelinės infekcijos apraiška, ar tai rodo, kad yra tam tikrų mineralų (cinkas, kalcis) stygius. Žinoma, baltos dėmelės gali atsirasti nuo smūgių ar sutrenkimų, egzemos, žvynelinės ir kitokių odos susirgimų. Kartais šios dėmelės perspėja apie sutrikusią kepenų ar inkstų veiklą.

Tačiau jei nutiko taip, kad ant nagučio jau atsirado baltos dėmelės, pirmiausia nesijaudinkite, nes viską šiais laikais galima užmaskuoti ar pašalinti.  Keletas patarimų, kaip išvengti šių nagučių trūkumo.

• Pirmiausia leiskite savo natūraliems nagams augti. Kai nagutis bus ilgesnis už nago guolį, tada jį papraščiausiai nukirpkite.

•Maisto medžiagų trūkumas. Kaip jau minėjau pradžioje, baltos dėmelės gali atsirasti ir dėl cinko bei kalcio stygiaus. Žinoma, kad nagai būtų tvirti ir stiprūs, reikėtų rinktis sveiką, daug maistingųjų medžiagų turintį valgį. Geriausi cinko šaltiniai –  migdolai, žemės riešutai, pienas, arbūzai. Kalcio pasisemsite iš kitų pieno produktų – sūrio, jogurto ir pan. Daug naudingų medžiagų yra špinatuose, baltosiose pupelėse.

• Venkite alkoholio.  Nesaikingas alkoholio vartojimas gali tapti pagrindine baltų dėmelių atsiradimo priežastimi.Vartodamos svaigiuosius gėrimus rizikuojate ne tik nagų grožiu, bet ir savo sveikata.

• Venkite  ilgų vandens procedūrų. Neleiskite, kad nagučiai ilgai mirktų vandenyje, nes tai dar labiau paskatins baltų dėmelių atsiradimą. Kai plaunate indus ar rūbus, visada užsidėkite gumines pirštines.

• Švara: Visada savo nagučius prižiūrėkite, kad jie būtų švarūs ir tvarkingi, taip išvengsite besikaupiančių bakterijų ir jų sukeltų infekcijų.

• Manikiūras. Būkite itin atsargi, kai karpote ar atstuminėjate nagų odeles. Per stiprus spustelėjimas gali sąlygoti nedidelę traumą, dėl kurios atsiras baltos dėmelės.

• Naudokite tik kokybiškas nagų priežiūros priemones. Nagų lakas, stipriklis, net priauginami nagučiai turėtų būti aukščiausios kokybės, kad nesukeltų alerginės reakcijos.

Jei aukščiau aptartos priemonės nepadėjo atsikratyti baltų dėmelių, o jų kasdien vis tik daugėja, pats laikas vizitui pas gydytoją. Greičiausiai turite problemų su savo kepenimis ar inkstais.

***

Kokybiškas dantų protezavimas atliekamas Kaune

Share

Naujausi įrašai

Komentarai negalimi.